Mám pohovor s.r.o.

Díky ohromnému přesahu, který už dnes máme, jsme schopni klientům ukázat možnosti, o kterých by jinak ani nevěděli. Víme, co daná práce obnáší a co v jednotlivých oborech funguje. Když náhodou ne, vždy víme, koho se na to zeptat.

Díky tomu se nám daří dostat lidi na pozice, pro které mají nadání a potenciál být v dané činnosti dobří ne-li nejlepší.

Učíme lidi, jak prodat své předpoklady a najít "kupce", který poskytne tu nejzajímavější nabídku.

Učíme lidi, jak získat práci, kterou chtějí...

Kdo jsou nejčastěji naši klienti

35 % střední a vyšší management

15 % obchodní pozice, nákupčí, KAM

15 % personalistika a lidské zdroje

10 % administrativa

10 % marketing

10 % účetnitví, finance, datové analýzy

5 % specializované pozice

50 % korporát a nadnárodní firmy

30 % menší a střední firmy

15 % start-up

5 % státní správa

0
Rok založení
0
Počet zaměstnanců
0
Šálků kafe
0
Let zkušeností

Zakladatelka společnosti

Petra Matušincová

V necelých třiceti letech řídí dvě firmy a pomáhá lidem dosáhnout svých snů. Několikrát začínala od nuly, poprvé v osmnácti letech. Co vše stojí za úspěchem?

"Když se mě někdo zeptá, co dělám za práci, vlastně nevím, co mám odpovědět. Když řeknu, že pomáhám lidem najít lepší práci, většina lidí si představí neziskovku a sociální služby. Když řeknu, vedu firmu, zaškatulkují mě to do kategorie "dobře se narodila/ vdala". Když řeknu, pracuju ve startu-pu, lidi si představí vstávání po desáté, kafe v ruce a procházky po Vinohradech nebo po Náplavce.

Dělám business, protože mě baví. Nemůžete to dělat jen pro peníze.

Za úspěchem ženy lidi hledají sponzora. Nikdy jsem nedovolila vstup investora do firmy. Před svou "korporátní kariérou" jsem pracovala dva roky ve startupu, který byl od samého začátku podpořen velkými investory, a zároveň jsem si v naší druhé firmě vyzkoušela, jak náročný je raketový růst, který jednoho dne přeroste vás.

Vždycky mě bavilo něco tvořit, vyrábět, být u zrodu... zdokonalovat věci, zefektivňovat procesy. Motivuje mě, když vše kolem funguje na maximum. Baví mě objevovat nové možnosti a posouvat hranice.

Proč jsem založila společnost Mám pohovor s.r.o.

Ve startupu to byla dřina od rána do večera, ale nikde jsem neviděla tolik vyhořelých lidí, jako právě v korporátu.

Nebylo to tou firmou, bylo to tím, že lidi pracují na pozicích, pro které nemají předpoklady a v prostředí, které jim nevyhovuje. Dokonce o ta nejusměvavější kolegyně se mi jednou zmínila, že za úspěšnou dvacetiletou kariérou stojí antidepresiva, která jí pomáhají zvládat ten tlak.

Do dneška si pamatuju, že mě úplně přejel mráz po zádech. WTF proč tam jsi, proč nejdeš jinam… honilo se mi hlavou. Doma jsem si stěžovala partnerovi, proč si to ti lidi dělají, proč dobrovolně v práci trpí, když ji mohou kdykoliv změnit. Říkala jsem si, že by měl existovat někdo, kdo s tím lidem pomůže. Někdo, kdo zná trh a řekne vám jasně… pojďme si říct, co umíš a co hledáš a pojďme vymyslet strategii, jak se tam dostat.

Partner se mě zeptal: „Proč to neděláš?“ a týden na to jsem kupovala doménu.

O společnosti

Původně šlo o kariérní portál, kde najdete všehny pořebné informace a vzory ke stažení. Časem kromě osobních konzulatcí vznikly další služby.

Koronakrize obrátila trh práce vzhůru nohama. Všechen obsah, který jsme měli na webu, byl ze dne na den neaktuální. Firmy, které si stěžovaly, že nemají lidi začaly čelit takovému nárůstu počtu uchazečů, že změnily systém náboru. Byli jsme si vědomi toho, že strategie (jak dostat klienty na pohovory), která nám fungovala skvěle, by mohla rychle přestat.

Začali jsme tedy ještě víc pronikat do firem, navazovat kontakt s náboráři a pečlivě analyzovat, co v jakém oboru funguje. Nikdy jsem nezpracovala tolik dat, co v loňském roce.

Rozhodla jsem se tým rozšířit o čtyři nové kolegy, abychom měli větší přesah mezi obory. Navázali jsme spoustu zajímavých spoluprací. Spouštíme projekt Rozhovory s HR manažery, který vám umožní nahlédnou do zákulisí firem a zjistit, jak kde fungují nábory. Pravidelně pořádáme vzdělávací webináře a nově přinášíme informace i ze státní správy.

Za růstem naší firmy stojí růst jednotlivců, kterým jsme pomohli splnit si své sny

Neumím vyjádřit ten pocit, když se ozve klient, že tu práci dostal. Tu práci, kterou se možná i trošku bál chtít, protože si myslel, že na to nemá.

Díky ohromnému přesahu, který už dnes máme, jsme schopni klientům ukázat možnosti, o kterých by jinak ani nevěděli. Víme, co daná práce obnáší a co v jednotlivých oborech funguje. Když náhodou ne, vždy víme, koho se na to zeptat.

Díky tomu se nám daří dostat lidi na pozice, pro které mají nadání a potenciál být v dané činnosti dobří ne-li nejlepší.

Učíme lidi, jak prodat své předpoklady a najít "kupce", který poskytne tu nejzajímavější nabídku."

Náš tým a výsledky naší práce

Petra Matušincová

HR, management, business, karierní poradenství

Zdeněk Černý

Editace, korektury, technické obory, finance

Sandra Brožová

LinkedIn specialistka, marketing, obchod, sales

Kristýna Benešová

Státní sféra, administrativa

Lucie Táborská

Interní HR, nábory, kariéra a rodičovská dovolená

Kateřina Kulová

Marketing, start kariéry pro studenty
"Přestože mám bohaté zkušenosti v oboru, praxi a vysokoškolské vzdělání, tak se žádné nabídky práce nehrnuly. Už jsem přestávala věřit, že vůbec něco najdu. Požádala jsem tedy o upravení životopisu a radu jak zaujmout personalisty. Doporučuji všem, po úpravě se mi ozvalo již několik společností."
KateřinaManažerka
"Dobrý den, jen chci informovat, že jsem během týdne absolvovala 6 pohovorů a 4 z toho vyhrála. Takže 12.10. Nastupuji do nového zaměstnaní a vám děkuji za vše a hlavně za psychickou podporu.😊"
LenkaObchodní ředitelka
"Zázraky se dějí a to díky vám, dneska mi jen hodinu po odeslání přišlo pozvání na pohovor do té jazykové školy. Mám takovou radost, že během jednoho dne mohu na tři pohovory... Pozvání mám do obou jazykových škol a na jednoho obchodního zástupce pojišťovny. Ještě jednou děkuji!"
MarkétaPrůvodkyně a koordinátorka společenských akcí
"Dobrý den Petro, mám pro vás dobrou zprávu, absolvoval jsem druhé kolo pohovoru u společnosti XY a dnes mi dali vědět, že by rádi se mnou spolupracovali. Navíc jsem včera absolvoval první kolo dalšího pohovoru u jiné firmy, takže je vidět, že vaše pomoc s je opravdu úspěšná a já vám moc za to děkuji!"
PetrSpecialista zákaznické péče
"Společnosti Mám pohovor jsem si všimla na sociálních sítích už během své minulé práce. To jsem ještě netušila, jak moc ji budu potřebovat… V mé pracovní kariéře došlo k náhlé změně a nevěděla jsem co dál. Moje CV bylo rozsáhlé a nefungovalo. Nakonec jsem se obrátila právě na Petru. Vše jsme osobně probraly a následně mi navrhla nový životopis a motivační dopis. Dnes už se těším do nové práce."
JanaHR manažerka
"Měla jsem to štěstí se seznámit osobně s lidmi z kariérní poradny na Veletrhu příležitostí Profesia Days. Všichni konzultanti mě oslnili svoji profesionalitou a příjemným přístupem s cílem pomoci jak postupovat při pohovoru, zpracovat správně životopis, aby na první pohled zapůsobil, a neskončil v koši, i jak napsat motivační dopis. Děkuji celému týmu za podporu a pomoc k dosažení práce svých snů!"
MonikaFakturantka

Naše důležité mezníky

2017

Založení kariérního portálu, kde najdete vše, co ke změně práce potřebujete.

2018

Přidávají se online služby, které nyní mohou klienti využít odkudkoliv (máme klienty z celé ČR, ze Sloveska i z Velké Británie).
Navázali jsme spolupráci se společností Profesia a každoročně organizujeme kariérní poradnu a přednášíme na veletrhu práce Profesia days v Praze a v Brně.

2019

Společnost se rozrůstá a přijímá další konzultanty z různých oborů.

2020

Karanténa nás přiměla fungovat ještě víc online. Vytvořili jsme pro vás nové kurzy a webináře.

2021

Spouštíme projekt Rozhovory s HR manažery, který vám umožní nahlédnou do zákulisí firem a zjistit, jak fungují nábory. Nově přinášíme informace i ze státní správy.