Hotový motivační dopis

pro vybrané obory zdarma

Jak se vyhnout klišé a formálnosti a jak napsat moderní motivační dopis, který osloví a zaujme zaměstnavatele?

Ukážeme vám, jak použít vhodné výrazy a formulace, které dokáží vystihnout vaši osobnost a vaše zkušenosti a přitom budou působit profesionálně a moderně.

Pokud se chystáte psát motivační dopis pro konkrétní pracovní pozici, poskytneme vám užitečné rady, jak se zaměřit na specifika pozice a jak ukázat své zkušenosti v nejlepším světle. Hledáte-li práci v oboru, kde se požadavky na kandidáta mohou různit, ukážeme vám, jak napsat univerzální motivační dopis, který bude uplatnitelný pro různé pozice.

Moderní, univerzální, stručný i originální motivační dopis

Šablona životopisu ke stažení zdarma

Motivační dopis účetní

Dobrý den, paní XY,

ráda bych se ucházela o pozici mzdové účetní ve vaší společnosti. Jsem zkušená mzdová účetní s více než [X] letou praxí, během které jsem prošla různými výzvami od menších firem po nadnárodní korporace. Jsem spolehlivá a pečlivá profesionálka, která efektivně řídí mzdové procesy a pečlivě dodržuje právní předpisy.

V současnosti pracuji jako seniorní mzdová účetní ve společnosti XYZ, kde zodpovídám za kompletní zpracování mzdové agendy pro zaměstnance. Pravidelně sleduji legislativní změny a aktualizuji mzdové procesy, aby byly v souladu s novými zákonnými požadavky. Spolupracuji také s ostatními odděleními společnosti ohledně mzdových otázek a poskytování podpory v oblasti mzdy.

Před touto pozicí jsem pracovala jako mzdová účetní ve společnosti LMN, kde jsem zpracovávala mzdovou agendu, spravovala evidenci pracovní doby, výpočet mzdových výplat a evidenci sociálního a zdravotního pojištění zaměstnanců. Také jsem komunikovala s úřady a institucemi ohledně mzdových a sociálních otázek.

Mám pevně zakotvené zkušenosti v praxi a každý nový den je pro mě příležitostí objevovat nové výzvy a posouvat se vpřed. Ráda bych přenesla své znalosti a dovednosti do vaší organizace a přispěla k úspěchu vašich budoucích projektů.

Těším se na možnost setkat se s vámi osobně a prodiskutovat, jak mohu přispět k vašemu týmu.

S pozdravem,

Petra Nadšená

Motivační dopis teamleader

Dobrý den,

rád bych se ucházel o pozici teamleadera zákaznického centra ve vaší společnosti.

V současnosti pracuji jako teamleader zákaznického centra ve společnosti XYZ, kde řídím a motivuji tým k dosažení stanovených cílů v oblasti zákaznického servisu a logistiky. Poskytuji podporu a školení novým zaměstnancům a analyzuji data, abych identifikoval příležitosti pro zlepšení a optimalizaci procesů. Dokážu inspirovat tým k dosažení vynikajících výsledků a jsem připraven posunout vaše zákaznické centrum na vyšší úroveň.

Dříve jsem pracoval jako zákaznický poradce ve společnosti LMN, kde jsem měl přímý kontakt se zákazníky, řešil jejich stížnosti a dotazy, spravoval objednávky a sledoval zásilky. Aktivně jsem se účastnil týmových schůzek a spolupracoval na implementaci nových procesů a iniciativ.

Svou kariéru jsem začal jako administrativní asistent ve firmě ABC, kde jsem zajišťoval administrativní podporu manažerům, koordinoval a sledoval průběh projektů a aktualizoval interní systémy a databáze.

Věřím, že moje zkušenosti a nadšení pro zákaznický servis a logistiku by mohly být pro vaši společnost velkým přínosem. Těším se na příležitost setkat se s vámi osobně a prodiskutovat, jak mohu přispět k vašemu týmu.

Těším se na vaše brzké zprávy!

S pozdravem,

Martin Motivovaný

Motivační dopis po rodičovské dovolené

Dobrý den,

zaujala mě Vaše pracovní nabídka a ráda bych se o pozici Operátorky laboratoře ucházela.

Za svou kariéru jsem nasbírala zkušenosti z různých oblastí od zákaznického servisu, přes vyřizování kompletní administrativy.

Nyní se po rodičovské dovolené vracím na trh práce a hledám pracovní příležitost, která mi v ideálním případě umožní rozvíjet mimo jiné i mé odborné znalosti a navázat na obor, který jsem vystudovala (Ochrana životního prostředí a Odpadové hospodářství).

Moc ráda bych dostala příležitost své znalosti uplatnit i v praxi a nevadí mi začít na jakékoliv pozici a postupně se vypracovat. Mohu vám nabídnout 100% přístup, chuť se v dané oblasti rozvíjet, a zároveň předpoklady pro výkon této pozice, jako je například zručnost, schopnost najít chyby nebo odchylky, pečlivost a systematický přístup.

Celkově bych o sobě řekla, že jsem učenlivá a žádné práce se nebojím. Když přijde něco nového, vždy si s tím umím nějak poradit.

Děkuji za Váš čas a budu se těšit na odpověď.

S pozdravem

Klára Životopisná

Motivační dopis marketing

Krásný den,

chtěla bych se ucházet o pozici Social Media Manager, kterou jste inzerovali. Jsem nadšená social media manažerka s vášní pro digitální marketing a komunikaci. Mám dlouholeté zkušenosti v oblasti správy sociálních médií a věřím, že bych mohla být skvělým přínosem pro váš tým.

Pracuji v ABC Brno od března 2020 jako Social Media Manager. Mým hlavním úkolem je plánování a realizace strategií, které zvyšují povědomí o značce, angažovanost uživatelů a generují konverze. Baví mě tvořit a spravovat obsah pro různé sociální platformy – od psaní příspěvků přes tvorbu grafiky až po videa. Navíc se zaměřuji na sledování výkonu kampaní a analýzu dat, abychom dosáhli co nejlepších výsledků.

Před touto pozicí jsem pracovala jako asistentka Social Media Managera, kde jsem se naučila základy tvorby obsahu a plánování příspěvků. Také jsem sledovala trendy a novinky v oboru, což mi pomohlo získat pevný základ pro další kariérní růst.

Jsem přesvědčena, že moje analytické schopnosti, kreativita a strategické myšlení by mohly přispět k úspěchu vaší společnosti. Ráda bych se s vámi setkala a probrala, jak můžu pomoci vašemu týmu dosáhnout skvělých výsledků v oblasti digitálního marketingu.

Těším se na vaši reakci!

Hezký den

Martina Motivovaná

Motivační dopis recepční

Krásný den,

ráda bych se ucházela o pozici hotelové recepční ve vašem hotelu. Jsem vstřícná a přátelská recepční s vášní pro osobní servis a s nekonečným úsměvem na tváři. Mám silný smysl pro pohostinnost a pozornost k detailům, což mi umožňuje vytvářet nezapomenutelné pobyty pro hosty.

V současné době pracuji jako hotelová recepční v Hotelu ABC, kde jsem zodpovědná za přivítání hostů, registraci, zpracování rezervací a poskytování informací o hotelu a okolí. Spravuji pokladnu, fakturace a platební transakce a řeším stížnosti a problémy hostů s profesionalitou a empatií.

Předtím jsem pracovala jako praktikantka na recepci v Hotelu XYZ, kde jsem asistovala recepčnímu týmu při každodenních úkolech, zajišťovala dostupnost informací pro hosty ohledně hotelových zařízení a místních atrakcí a podporovala s administrativními úkoly.

Věřím, že příjemná atmosféra je klíčem k tomu, aby se hosté cítili jako doma, a ráda bych tuto atmosféru přenesla i do vašeho hotelu. Těším se na možnost setkat se s vámi osobně.

Hezký den

Ilona

Motivační dopis finační poradce

Dobrý den,

ráda bych se ucházela o pozici finanční poradkyně ve vaší společnosti. Jsem ambiciózní finanční poradkyně s vášní pro finanční plánování a rozvoj osobních financí. Mám více než [X] let zkušeností v oboru a silné analytické schopnosti, které mi umožňují porozumět individuálním potřebám klientů.

V současné době pracuji jako finanční poradkyně ve firmě XYZ, kde poskytují individuální finanční poradenství a plány klientům s cílem dosáhnout jejich dlouhodobých finančních cílů. Analyzuji finanční situaci klientů a vytvářím strategie pro investování, správu dluhů a plánování důchodu. Spolupracuji také s dalšími finančními odborníky a právníky, abych poskytla komplexní poradenství.

Před touto pozicí jsem pracovala jako asistentka finančního poradce ve společnosti ABC, kde jsem podporovala přípravu finančních analýz a reportů pro klienty, spravovala a aktualizovala databázi klientů a komunikovala s klienty ohledně jejich finančních otázek a požadavků.

Mým cílem je poskytnout nejlepší finanční rady a doporučení, které pomáhají klientům dosáhnout jejich dlouhodobých finančních cílů. S energií a odhodláním pomáhám svým klientům spravovat své finance efektivně a dosahovat finanční stability a úspěchu.

Ráda bych přenesla své zkušenosti a vášeň pro finanční poradenství do vaší společnosti a těším se na příležitost setkat se s vámi osobně a prodiskutovat, jak mohu přispět k vašemu týmu.

S pozdravem,

Petra

Motivační dopis obchodní zástupce

Dobrý den, paní XY,

rád bych se ucházel o pozici obchodního zástupce ve vaší společnosti. Mám více než [X] let zkušeností v oblasti prodeje a obchodních činností a jsem přesvědčen, že mé dovednosti a zkušenosti by mohly být pro vaši firmu přínosem.

V současné době pracuji jako obchodní zástupce ve společnosti [Název současné firmy], kde jsem zodpovědný za aktivní oslovování nových zákazníků, udržování vztahů se stávajícími klienty a dosahování prodejních cílů. Díky svým komunikačním a vyjednávacím schopnostem jsem pravidelně překonával stanovené kvóty a přispíval k růstu obratu společnosti.

Věřím, že klíčem k úspěchu v obchodní činnosti je nejen schopnost uzavírat obchody, ale také budovat dlouhodobé vztahy založené na důvěře a kvalitní péči o zákazníky. Rád bych přenesl své zkušenosti a nadšení pro obchod do vaší společnosti a pomohl vám dosáhnout ještě větších úspěchů.

Těším se na možnost setkat se s vámi osobně a prodiskutovat, jak mohu přispět k růstu a úspěchu vaší společnosti.

S pozdravem,

Milan Motivovaný

otázky z pracovních pohovorů

Pracovní pohovor otázky a odpovědi

Čeká vás pracovní pohovor a nechcete nic podcenit?

Do 46 stran jsme pro vás sepsali všechny záludné otázky, s kterými se na pohovoru běžně setkáte.

V ebooku najdete vysvětlení, proč se vás na to ptají a jakou očekávají odpověď. Poradíme vám také, jak si říct o požadovanou mzdu.


Univerzální motivační dopis vzor

Motivační dopis asistentka

Krásný den,

zaujala mě Vaše pracovní nabídka a ráda bych se o místo ucházela.

Za svou kariéru jsem nasbírala zkušenosti převážně v oblasti zákaznického servisu. Aktuálně pracuji v agentuře zajišťující personální a úklidový servis. Práce v menší firmě mi nabídla velmi rozmanitou pracovní náplň. Rychle jsem dokázala, že je na mě spolehnutí a dostala jsem příležitost odbavovat zakázky od A do Z.

Při práci s lidmi nikdy nevíte, co všechno vás za směnu potká. Zkušenosti mě naučily umět pohotově reagovat a zvládnout si poradit za všech okolností. Stresové situace se mi daří dobře zvládat i díky mé povaze. Jsem empatický člověk a po těch letech už umím odhadnout, jak komunikovat s různými typy lidí.

Na své poslední pozici jsem vzhledem k pandemické situaci pracovala na home office. Našla jsem si systém, který mi vyhovuje, a i během práce z domova dokážu být produktivní a plním termíny.

Svou práci vždy odvádím nejlépe, jak umím. Pro klienty i kolegy se vždy snažím udělat maximum, aby si odnesli tu nejlepší zákaznickou zkušenost. Zakládám si na tom, aby se na mě mohl můj zaměstnavatel spolehnout.

Jsem učenlivá, práce se nebojím, když přijde něco nového, vždy si s tím umím nějak poradit.

Věřím, že bych mohla být plnohodnotným členem Vašeho týmu. Děkuji za čas, který jste věnovali mému představení.

Přeji šťastnou ruku při výběru vhodného kandidáta!

Lenka Pohovorová

Moderní motivační dopisy vzory ke stažení
motivační dopis vzor
motivační dopis vzor
motivační dopis vzor

Stručný motivační dopis vzor

Dobrý den,

při hledání nové pracovní příležitosti jsem narazila na Váš inzerát a velmi mě zaujal.

Za svou kariéru jsme nasbírala různorodé pracovní zkušenosti. Práce v menší firmě mi naíídla velmi rozmanitou pracovní náplň. Vzhledem k tomu, že mě baví administrativní práce, práce s čísly a tvoření nejrůznějších přehledů a reportů, rozhodla jsem se prohloubit si znalosti v oblasti účetnictví.

V letošním roce jsem absolvovala odborné kurzy zaměřené na mzdové, podvojné účetnictví i daňovou evidenci a ráda bych dostala příležitost své znalosti uplatnit i v praxi.

Je mi jasné, že žádný kurz z člověka neudělá odborníka. Mohu vám ale nabídnout 100% přístup, chuť se v dané oblasti rozvíjet a zároveň pčedpoklady pro výkon této pozice, jako je například analytické myšlení, schopnost najít chyby nebo odchylky, pečlivost a systematický přístup.

V předchozím zaměstnání jsem dokázala, že umím nést zodpovědnost, a že je na mě spolehnutí. Často jsem zastupovala svého vedoucího v době jeho neříítomnosti. Žádné práce se nebojím, když přijde něco nového, vždy si s tím umím nějak poradit.

Jsem aktivní člověk, chci se dále učit nové věci a vzdělávat se. Mezi mé přednosti patří komunikativnost, samostatnost, výborné organizační schopnosti, sebejisté vystupování a pozitivní přístup.

Velmi ráda bych se zúčastnila pracovního pohovoru, který mi poskytne možnost Vás o mých kvalitách přesvědčit osobně.

Přeji Vám krásný den a šťastnou ruku při výběru vhodného kandidáta!

Michaela Životopisná


Motivační dopis personalistka

Dobrý den,

velmi mě oslovila pracovní nabídka na pozici Administrativní pracovnice v personální agentuře. Jelikož věřím, že tuto větu dnes nečtete poprvé, přejdu raději k věci.

Vždycky jsem se zajímala o HR a osobnostní rozvoj, proto jsem se rozhodla ucházet právě o pozici v personální agentuře.
Baví mě pracovat s lidmi, pracovat s jejich motivací a pracovat s tím, jaká pozice je pro ně vhodná a kde budou největším přínosem.

Možná nemám tolik relevantních zkušeností a jsem si vědoma toho, že mi studium poskytne spíš teoretický základ, přesto mohu nabídnout nadšení pro práci v tomto oboru.

Vždy mě bavilo komunikovat s lidmi, jsem empatický člověk, takže se mi daří lidi rychle odhadnout. Když jsem dostala příležitost mentorovat a zaškolovat nováčky, věděla jsem, že to je práce, ve které se mohu plně realizovat.

Sleduji novinky v oboru. Základní znalosti pracovně - právní problematiky jsem získala během studia.

Rychle se učím a ráda si proaktivně dostuduji vše, co bude potřeba. Na oplátku mohu předat bohaté zkušenosti s komunikací s lidmi, s jejich motivací a školením.

Ráda na sobě pracuji a věřm, že bych mohla být plnohodnotným členem vašeho týmu. Ve společné spolupráci vidím oboustranný přínos. Myslím, že práce v HR vyžaduje určité znalosti obchodu a dlouhodobé práce s různými lidmi, které mohu nabídnout.

Budu ráda, když se ozvete.

Krásný den,

Jana


Motivační dopis HR manažerka

Dobrý den, paní Pavlíčková,

dovolte, abych se tímto dopisem krátce představila a seznámila vás s důvody, proč se ucházím o pozici personální ředitelky ve vaší společnosti.

Posledních několik let jsem se pohybovala na manažerských pozicích v oblasti HR. Přineslo mi to opravdu zajímavé zkušenosti, nadhled, a hlavně schopnost vnímat věci v širších souvislostech. Ať firma řeší jakýkoliv problém, vždy tam hraje nejvýznamnější roli právě lidský faktor. Myslím si, že právě správně využitý lidský potenciál je klíčem jak pro plnění obchodních cílů, tak pro maximální spokojenost na straně zákaznického servisu.

Mám zkušenosti s nastavováním personálních procesů a strategií. Aktivně jsme se podílela i na nadnárodních projektech. Na své poslední pozici jsem měla na starost Projekt Ukrajina, díky kterému se nám podařilo obsadit přes 60 pracovních míst. Za své působení se mi také podařilo urovnat vztahy s odbory a vyjednat kolektivní spolupráci. Podařilo se mi výrazně snížit fluktuaci díky zefektivnění spolupráce s externími agenturami.

Mám bohaté zkušenosti také s organizací i samotným vedením školení zaměstnanců (včetně BOZP, soft-skills, komunikačních a prodejních dovedností), s tvorbou školících, adaptačních i rozvojových plánů. To vše v českém i anglickém jazyce.

Dále mám přehled o systému jakosti ISO a zkušenosti v oblasti PR. Byla jsem zodpovědná za kontakt s médii, organizovala jsem akce pro zákazníky. Podílela jsem se také na pořádání dnů otevřených dveří pro veřejnost, prezentací firmy na vysokých školách. Moderovala jsem různé společenské akce a tlumočila zahraničním delegacím při různých konferencích.

V HR vidím obrovský smysl, protože společnosti stojí na lidech, kteří pro ně pracují. Jak říká Tomáš Baťa: „Neexistují společnosti, ale lidé v nich.“

No a jaká vlastně jsem? Jsem aktivní, chci se dále učit nové věci. Ráda zdolávám překážky, přijímám výzvy, a především ráda vidím spokojené klienty a zaměstnance. Mezi mé přednosti patří komunikativnost, samostatnost, výboré organizační schopnosti, sebejisté vystupování a pozitivní přístup.

Ve společné spolupráci vidím oboustranný přínos. Velmi ráda se proto zúčastním pracovního pohovoru, který mi poskytne možnost vás o mých kvalitách přesvědčit osobně.

V případě vašich dotazů jsem vám plně k dispozici na mailu i na telefonu.

Hezký den

Veronika Motivovaná

otázky z pracovních pohovorů

Pracovní pohovor otázky a odpovědi

Čeká vás pracovní pohovor a nechcete nic podcenit?

Do 46 stran jsme pro vás sepsali všechny záludné otázky, s kterými se na pohovoru běžně setkáte.

V ebooku najdete vysvětlení, proč se vás na to ptají a jakou očekávají odpověď. Poradíme vám také, jak si říct o požadovanou mzdu.


Motivační dopis vzor manažer

Dobrý den,

oslovil mě Váš inzerát pro pozici Obchodního ředitele a rád bych se o dané pozici dozvěděl víc.

Téměř celou svoji kariéru se pohybuji v obchodním prostředí, převážně na manažerských pozicích. Zkušenosti jsem získal v menších firmách i nadnárodní korporaci, 12 let jsem pracoval pro XY s.r.o.

Aktuálně působím jako obchodní manažer pro ČR ve společnosti XY a.s. Na pozici jsem byl najat před pěti lety s cílem, zajistit ziskovost a stabilitu společnosti na trhu. Podařilo se mi přivést významné akvizice, které vedly k potřebné diverzifikaci segmentů. Společně s mým týmem jsme se začali více soustředit na obchod a akvizici a zefektivnili jsme servis stávajícím klientům. Mezi mou agendu spadalo také nastavení funkčních procesů a navrhování nových strategií a koncepíí, které vedly k rozvoji společnosti (více v mém CV).

Umím se přizpůsobovat a dokážu dobře reagovat na měnící se priority trhu či zákaznického chování. Motivuje mě orientace na výsledek, mezi mé silné stránky patří velmi dobré analytické schopnosti a logické uvažování. Jsem rozhodný člověk, nedělá mi problém nést větší zodpovědnost.

Zajímám se o moderní trendy a o vše, co má budoucnost. Rád investuji svou energii do dlouhodobě udržitelných strategií. Vždy se snažím hledat win-win řešení, zakládám si na vzájemné důvěře a pevných vztazích.

Jsem přesvědčen, že realizovat se na Vámi inzerované pozici by mě naplňovalo. Domnívám se, že i mé dosavadní pracovní zkušenosti mohou být přínosem.

Podrobné informace naleznete v přiloženém životopisu. Budu se těšit na Vaši odpověď.

Úspěšný den!

Karel Životopisný


Vzory motivačních dopisů ke stažení

Vyberte si originální moderní šablonu, která vás dostane na pohovor

Hledejte práci chytře! Stáhněte si hotový motivační dopis.

Moderní, univerzální, stručný i originální motivační dopis pro vybrané obory.

Reference

Za sebe musím jednoznačně doporučit a vyzdvihnout chci hlavně rady při psaní CV. Tyto tipy mě nakoply, abych celý životopis předělala a pochopila, co v něm personalisté hledají. Myslím, že i díky tomuto nakopnutí a skvěle psanému blogu na mampohovor.cz se mi povedlo novou práci najít a přesvědčit HR, že tam patřím.
TerezaHR generalistka
Zázraky se dějí a to díky vám, dneska mi jen hodinu po odeslání přišlo pozvání na pohovor do jazykové školy. Mám takovou radost, že během jednoho dne mohu na tři pohovory... Děkuji a snad to vše zvládnu, bylo by to skvělé. Krásný večer a ještě jednou děkuji!
MarkétaPrůvodkyně a koordinátorka společenských akcí
Absolvoval jsem druhé kolo pohovoru u společnosti XY a dnes mi dali vědět, že by rádi se mnou spolupracovali. Navíc jsem včera absolvoval první kolo dalšího pohovoru u jiné firmy, takže je vidět, že Vaše pomoc s je opravdu úspěšná a já Vám moc za to děkuji!
Petrspecialista zákaznické péče
Řeším změnu zaměstnání a přestože mám bohaté zkušenosti v oboru, praxi a vysokoškolské vzdělání, tak se žádné nabídky práce nehrnuly. Už jsem přestávala věřit, že vůbec něco najdu. Hledala jsem tedy rady, jak životopis upravit a zaujmout personalisty. Doporučuji všem, po úpravě se mi ozvalo již několik společností.
Kateřinamanažerka obchodního oddělení
0
životopisů stažených z našeho webu tento rok
0
%
více pozvánek k pohovorům díky upravenému životopisu