Kdo vám pomůže v #koronatime? Práce, brigády, neziskovky, právník, terapeut, účetní

Každý den nám chodí spousta dotazů, jak je to teď na trhu práce, jestli je vhodná doba k hledání, jestli firmy nabírají a jestli má vůbec cenu životopis někam posílat. Tak jsme se rozhodli, že pro vás budeme všechny důležité informace sbírat. V dnešním příspěvku najdete odkazy na skvělé projekty, které za poslední týden vznikly.

Jak to vypadá na trhu práce?

Situace se každý den mění, a i pro odborníky je těžko předvídatelné, jak dlouho to všechno může trvat. Některé firmy nábory pozastavily, ať už kvůli šetření, nebo zkrátka pro to, že není možné zaškolovat nováčky, když téměř všichni ve firmě pracují z domova.

Jsme v kontaktu s náboráři jak menších, tak větších firem a situaci s nimi průběžně konzultujeme. Některé firmy pracují z domova, ale omezení se jich tolik nedotýkají a aktivně náborují dál, pohovory pak řeší například přes Skype.

Kde můžete aktuálně najít pracovní nabídky?

Za nás skvělý projekt skupiny LMC, která pro vás všechna místa, kde někoho hledají, zařadila do aktuálních brigád.

Také portál startupjobs.cz vytvořil seznam aktuálních volných míst ve firmách, které pomáhají.

Facebooková skupina Holky z marketingu se také chopila iniciativy a holky vytvořily seznam, kam se můžete zapsat, pokud jste kvůli současné situaci přišla o práci nebo zakázky v marketingu. Seznam je sdílen s HR manažery, kteří aktuálně obsazují volná pracovní místa. Odkaz na přihlašovací formulář zde.

Pokud byste rádi práci na dálku, doporučujeme portál remote.com, kde najdete volná místa na 100% homeoffice.

Potřebujete nějaké věci zkonzultovat s právníkem?

Pak doporučujeme využít bezplatných konzultací pro všechny podnikatele zasažené koronavirem, které poskytuje advokátní kancelář eLegal.

Dopady na podnikatele a srozumitelné informace k povinnostem ohledně daní a odvodů v období COVID-19

Tyto informace velmi dobře zpracovává tým účetní a daňové kanceláře Connect Economic Group pod vedením majitelky Šárky Pelikánové. Srozumitelně pak ve svých článcích a videích vysvětluje celou problematiku pro podnikatele a další daňové poplatníky. Vše najdete na jejich webu www.connectgroup.cz a taky na jejich sociálních sítích.

Potřebujete si o tom všem s někým promluvit?

Pro všechny z nás teď bude velmi náročné, udržet se v rámci možností v psychické pohodě. Ale zároveň je to to nejdůležitější! Pokud na vás problémy moc dopadají, nebo na někoho z vašich blízkých, nestyďte se říct si o pomoc. Doporučujeme skvělý projekt psychologických konzultací zdarma pro širokou veřejnost #delamcomuzu.

Pomoc neziskovkám

Ačkoliv máme všichni svých problémů dost, jsou tady pořád lidé, kteří jsou v mnohem horší situaci a na rozdíl od nás, ji nejsou schopni sami vyřešit. Proto prosím, pokud jen trošku můžete, zkuste pomoct kdekoliv to jen půjde. Můžete pomoct šít roušky, hlídat děti, nakupovat seniorům, nebo jim rozvážet obědy, vyvenčit psa apod. Neziskovou organizaci ve vašem okolí můžete najít ve facebookových skupinách Dobro v době korony.

Náš tým pomáhá rozvážet obědy pro seniory ve spolupráci s organizací Breakfaststory.cz

Jste v obtížné situaci a hledáte práci, nebo vám hrozí výpověď?

Vzhledem ke všemu, co se aktuálně děje jsme se rozhodli poskytovat bezplatné telefonické konzultace všem, kteří se dostali do obtížné situace. Pokud si tedy s čímkoliv nevíte rady, ať už se to týká životopisu, výpovědi, vašich nároků na ošetřovné, kde hledat práci apod. obraťte se na nás.

I pro vaše pohodlí upřednostňujeme mail, nebo zprávu do chatu, jelikož máme prakticky stále někoho na telefonu. Na všechny dotazy budeme průběžně odpovídat.

info@mampohovor.cz

Aby vám to doma rychleji utíkalo, sledujte nás na sociálních sítích a na našem blogu, kam budeme přidávat aktuální informace, doporučení a tipy na vzdělávání a osobnostní rozvoj.

Hezký den všem, Petra

Produktová manažerka ve společnosti LMC a digitální tvůrce. Pomáhám lidem růst na trhu práce v digitální době. Ráda se s vámi podělím o osvědčené postupy a inspirativní příběhy. Srozumitelně představím legislativní změny i nejnovější trendy na trhu práce. Spojte se se mnou na LinkedIn a zůstaňme v kontaktu.