Odpovědi na otázky

z pracovních pohovorů

Záludné otázky u pohovoru

Behaviorální i situační otázky z pohovorů

Do 46 stran jsme pro vás sepsali všechny záludné otázky, s kterými se na pohovoru běžně setkáte.

V ebooku najdete nejen ukázky otázek, ale hlavně vysvětlení, proč se vás na to ptají a jakou očekávají odpověď.

Vše, co potřebujete před pohovorem vědět!

otázky z pracovních pohovorů

Příprava na pracovní pohovor

obsah ebooku

Naučíme vás, jak si připravit odpovědi na nejčastější otázky, se kterými se během pohovoru setkáte, a jakým způsobem se co nejlépe prezentovat.

S naší pomocí budete získáte větší jistotu a sebevědomí během pohovoru, což vám pomůže získat práci, na kterou jste se těšili.

Poradíme, jak se připravit na různé typy pohovorů, například na telefonické pohovory nebo záludné psychologické otázky. Připravili jsme pro vás seznam otázek, na které byste se zaměstnavatele měli zeptat vy. V neposlední řadě najdete spoustu užitečných tipů, jak si vyjednat požadovaný plat.

 

 • Online pohovor a první prescreening
  Jak zvládnout online pohovor a první telefonát.
 • Jak fungují pohovory
  Vysvětlíme vám, jak fungují pohovory, na co se náboráři zaměřují a jak testují jednotlivé kompetence.
 • Základní otázky
  Otázky, se kterými se můžete nejčastěji setkat a návod, jak na ně odpovídat.
 • Behaviorální otázky
  Nejpoužívanější metoda profesionálního pohovoru. Vycházejí z názoru, že nejlepším ukazatelem budoucího chování je chování v minulosti. Uchazeči jsou vyzváni k tomu, aby popsali nějaký zážitek z minulosti, na kterém by mohli potvrdit své předpoklady.
 • Situační otázky
  Tento typ pohovoru se skládá z otázek, které se zaměřují na chování uchazeče v konkrétní hypotetické situaci. Na rozdíl od behaviorálního pohovoru (zaměřeného na minulost) se jedná o teoretické situace, ve kterých by se uchazeč mohl vyskytnout.
 • Záludné otázky
  Proč jsou poklopy kanálů kulaté? Jak určíte váhu slona bez použití váhy? Co byste dělal, kdybyste jako jediný přežil pád letadla? I takové otázky vás mohou potkat u pracovního pohovoru.
 • Na co byste se měli rozhodně zeptat vy
  Věřte, že pokud se na pracovním pohovoru na nic nezeptáte, nebo se zeptáte jen na plat a benefity, nikoho tím určitě nenadchnete. Spíš naopak. Rozhodně se ptejte! Personalistu tak přesvědčíte, že o místo máte skutečný zájem. Navíc vám mohou šikovně položené otázky pomoct přesvědčit personalistu o tom, že jste nejlepší kandidát.
 • + Návod, jak si vyjednat požadovaný plat/mzdu
  Právě finanční ohodnocení je jedno z nejdůležitějších motivačních kritérií. Aby vás práce bavila a naplňovala, potřebujete být adekvátně ohodnoceni. Fajn tým kolegů vám nejspíš účty nezaplatí. Ukážeme vám, jak na to.
 • Neverbální komunikace na pohovoru
  Jak se chovat, jak se nechovat a na co si dát pozor už při čekání na recepci.

Kam jsme pomohli našim klientům

Autoři ebooku

Otázky z pracovních pohovorů

Petra Matušincová

HR, management, business, karierní poradenství

Lucie Táborská

Interní HR, nábory, kariéra a rodičovská dovolená

Kristýna Benešová

Státní sféra, administrativa

Kateřina Kulová

Marketing, start kariéry pro studenty
Chtěla bych touto cestou poděkovat týmu Petry Matušicové, společnosti Mám pohovor. Řeším změnu zaměstnání a přestože mám bohaté zkušenosti v oboru, praxi a vysokoškolské vzdělání, tak se žádné nabídky práce nehrnuly. Už jsem přestávala věřit, že vůbec něco najdu. Požádala jsem tedy o upravení životopisu a radu jak zaujmout personalisty. Oceňuji rychlou reakci, komunikativnost a cenné rady. Doporučuji všem, po úpravě se mi ozvalo již několik společností.
KateřinaManažerka
Dobrý den, jen chci informovat, že jsem během týdne absolvovala 6 pohovorů a 4 z toho vyhrála. Takže 12.10. nastupuji do nového zaměstnaní a vám děkuji za vše a hlavně za psychickou podporu😊.
Lenkaobchodní ředitelka, Přerov
Dobrý den, Petro, zázraky se dějí a to díky Vám, dneska mi jen hodinu po odeslání přišlo pozvání na pohovor do té jazykové školy. Mám takovou radost, že během jednoho dne mohu na tři pohovory... Děkuji a snad to vše zvládnu, bylo by to skvělé. 🙂 Pozvání mám do obou jazykových škol a na jednoho obchodního zástupce pojišťovny. Krásný večer a ještě jednou děkuji!
MarkétaPrůvodkyně a koordinátorka společenských akcí
Dobrý den Petro, mám pro Vás dobrou zprávu, absolvoval jsem druhé kolo pohovoru u společnosti XY a dnes mi dali vědět, že by rádi se mnou spolupracovali. Navíc jsem včera absolvoval první kolo dalšího pohovoru u jiné firmy, takže je vidět, že Vaše pomoc s je opravdu úspěšná a já Vám moc za to děkuji!
Petrspecialista zákaznické péče, Praha
Společnosti Mám pohovor a Petry Matušincové jsem si všimla na sociálních sítích už během své minulé práce. To jsem ještě netušila, jak moc jí budu potřebovat … V mé pracovní kariéře došlo k náhlé změně a nevěděla jsem co dál. Moje CV bylo rozsáhlé a i přes všechny zkušenosti se mi nedařilo napsat životopis nově a zajímavě. Nakonec jsem se obrátila právě na Petru. Vše jsme osobně probraly a následně mi navrhla nový životopis a motivační dopis. To mi značně pomohlo a dnes už se těším do nové práce. 🙂
JanaHR manažerka
Měla jsem to štěstí se seznámit osobně s lidmi z kariérní poradny na Veletrhu příležitostí Profesia Days. Všichni konzultanti mě oslnili svoji profesionalitou a příjemným přístupem s cílem pomoci jak postupovat při pohovoru, zpracovat správně životopis, aby na první pohled zapůsobil, a neskončil v koši, i jak napsat motivační dopis. Děkuji paní Gajdušekové, paní zakladatelce Matušincové i celému týmu za podporu a pomoc k dosažení práce svých snů!
MonikaFakturantka

Otázky a odpovědi

na pohovor

Přehled nejčastějších otázek z pohovorů 100%
Návod a konkrétní ukázky, jak odpovídat 100%
Tipy, na co byste se měli zeptat vy 100%
Návod, jak si vyjednat požadovanou mzdu 100%
Platové tabulky jednotlivých pozic 100%
Jak zvládnout online pohovor 100%

S čím vám můžeme pomoci?