Aby novoroční předsevzetí přežila první měsíc

92% novoročních předsevzetí nepřežije do konce ledna. Má tedy vůbec význam si nějaké dávat?

Než jsem začala psát tento článek, řekla jsem si, že si projdu nějaké ty „tipy a triky“ z loňska. Asi hodinu jsem procházela internet, hledala jsem jak české, tak anglické články a pořád nic, co by mě zaujalo. Sama jsem nikdy žádné předsevzetí nedodržela, tak jsem si říkala, co vám tady vůbec budu radit a pak mi to došlo…

Novoroční předsevzetí, už z názvu je přeci patrné, že nemůže trvat delší dobu. Trvá snad Black Friday celý rok? Když o tom přemýšlím, nebylo by to špatné. 🙂 Nový rok je významný mezník a kdy jindy bychom měli zhodnotit, jak se nám dařilo a určit si nové cíle. Napsat si ale seznam 50 položek a říct si, od zítra bude všechno jinak? To nezní moc reálně, co myslíte?

Zhubnout, cvičit, přestat kouřit, žít zdravě, našetřit peníze, najít si novou práci… to se přece nestane ze dne na den.

Klademe si nesmyslné a nereálné cíle a pak jsme jen zklamaní z toho, že to zase letos nevyšlo. Vykašlete se na to, že je nový rok. Využijte volné dny k tomu, uvědomit si, co vám chybí ke štěstí. Nemá smysl googlit seznam předsevzetí. Jen proto, že bude na prvním místě zhubnout, budete hubnout? Každý nám říká, co máme dělat a nikdy to neudělal. Chceme měnit ostatní a přitom nedokážeme změnit sami sebe.

Žijte svůj vlastní život, chcete něco změnit a necítíte se na to v lednu? No a co, tak začněte v únoru. Vytvořte si životní předsevzetí místo těch novoročních. Chcete dělat všechno proto, abyste se líbili ostatním, když se nebudete nikdy líbit sami sobě?

Nevím, o čem sníte, ale řeknu vám jedno…

Je tady spousta lidí, kteří se modlí a prosí o to, mít šanci, mít tu šanci, kterou máte vy teď. Mít šanci něco změnit. Není to smrt, které se lidi bojí, ve skutečnosti se bojí toho, že dojdou na konec a zjistí, že nikdy nežili naplno. Nelitují věcí, které udělali, ale těch, které nestihli. Život není o tom chodit do práce, těšit se na víkend a platit nájem. Protože až to skončí, bude jedno, kolik peněz jste vydělali.

Povím vám jeden příběh, šel muž po travnaté cestě a našel tam orlí vejce. Vzal si jej domů na farmu a dal ho mezi kuřata. Později se z vejce vylíhl krásný orel, žil celý život mezi kuřaty a dělal to stejné jako kuřata. Čas uplynul a orel byl velmi starý a najednou nad sebou něco uviděl. Něco letělo na nebi, tak ladně a vznešeně. Co to je, ptal se orel. A kuře mu povídá, no to je přece orel, to je král všech ptáků, mistr oblohy. Ale my, my patříme na zem, protože jsme pouze kuřata. A ten orel žil a zemřel jako kuře, protože si myslel, že ním je.

 

Pojďme udělat životní předsevzetí, že budeme žít naplno svůj život, budeme si užívat každý okamžik a budeme upřímně šťastní. Nebudu vám dávat návod na to, jak věci změnit, nemyslím si, že existuje nějaký univerzální. Ale věřím, že až najdete svůj sen a odhodláte se jít si za ním, najít cestu už bude to poslední.

PS: Nebuďme kuřata! 🙂

Příjemné svátky přeje vaše Petra

Produktová manažerka ve společnosti LMC a digitální tvůrce. Pomáhám lidem růst na trhu práce v digitální době. Ráda se s vámi podělím o osvědčené postupy a inspirativní příběhy. Srozumitelně představím legislativní změny i nejnovější trendy na trhu práce. Spojte se se mnou na LinkedIn a zůstaňme v kontaktu.