Kde hledat práci? Aktuální přehled pracovních portálů

Nevíte, kde přesně hledat novou práci? Po roce vám přinášíme aktualizovaný seznam zajímavých pracovních portálů, o kterých byste měli rozhodně vědět.

V první řadě si pojďme říct, že rozhodně není nutné hledat na všech portálech. Vyberte si takové, se kterými se vám dobře pracuje, umožní vám vhodně filtrovat, a především se tam objevují pracovní nabídky, o které máte zájem.

Kde hledat práci poblíž domova

Asi se nenajde nikdo, kdo by neznal portál jobs.cz. Málokdo ale ví, že tento portál vlastní firma LMC, která zároveň provozuje i portál prace.cz a aplikaci pracezarohem.cz, kde můžete hledat práci v okolí svého bydliště.

TIP: Pod společnost LMC spadá také vzdělávací portál seduo.cz, na kterém můžete najít spoustu online kurzů a zpestřit tak svůj životopis.

Jaký je rozdíl mezi portálem jobs.cz a práce.cz?

Jobs.cz se zaměřuje především na odborníky, specialisty a manažerské pozice. Pokud tedy na portálu nenacházíte vhodné nabídky, možná hledáte práci na špatném místě. Pro pozice platově cca do 30 000,- Kč slouží spíš portál prace.cz. Hledáte například práci v administrativě a bojíte se angličtiny? Pak pro vás bude tento portál vhodnější.

Za zmínku rozhodně stojí i portály: profesia.cz, indeed.com, dobraprace.cz, flek.cz, personalistka.cz, inwork.cz, monster.czeasyprace.cz.

Hodnocení firem a hodnocení šéfa

Abyste si ověřili reference a zkušenosti současných i bývalých zaměstnanců, mrkněte na portál atmoskop.cz.

Kdyby vás zajímalo, jak zaměstnanci hodnotí nejen firmu, ale i konkrétního šéfa, zkuste winwinjob.cz.

Kde hledat práci v korporátu

Mezi portály, které vám umožní poznat firemní kulturu, a zároveň nabízí pracovní nabídky nejen v ČR, ale také v zahraničí, patří welcometothejunglecocuma.cz.

Brigády a částečné úvazky

Brigádníci uvítají aplikaci Tymbe. Nezapomeňte že spoustu brigád najdete i na jobs.cz v sekci brigády. Můžete zkusit také portál robeeto.cz, který propojuje poptávku s nabídkou.

Technologické startupy

Chcete být u zrodu firmy? Pak rozhodně navštivte startupjobs.cz.

Pracujte na dálku

Pokud vám práce na dálku vyhovuje, rozhodně byste měli vědět o portálu remote.com.

Management a specialisté

Manažeři, specialisté a odborníci si přijdou na své na portálech executivejob.czlinkedin.com. Rozhodně si také stáhněte aplikaci Goodcall.

Velmi poptávaní specialisté mohou využít aplikaci deerpark.cz, která patří headhunterské agentuře wolfhunt.cz.

Obchodníci

Nejen pracovní nabídky, ale také zajímavé články nabízí portál zaměřený na obchodní pozice businessanimals.cz.

TIP: Víte, jak správně nastavit LinkedIn pro hledání práce? Psali jsme o tom zde.

Nezapomeňte na mocné sociální sítě

Tím nemyslíme pouze profesní síť LinkedIn, ale také facebookové skupiny jako #Holky z marketingu nebo Práce a brigády. Zkuste projít i webové stránky společností, pro které byste chtěli pracovat.

Kde hledat práci na volné noze

Pokud pracujete jako freelancer na volné noze, nezapomeňte prezentovat své služby na portálech: Na volné noze, webtrh, freelance.cz, freelancer.cz, nebo epoptavka.cz.

Práce v IT oboru

IT specialisté mohou hledat nabídky na portálech zaměřených přímo pro tento obor: jobstack.it, pracevit.cz, root.cz, itjobs.cz, contractors.cz, ittalents.cz. A pokud máte prostor pracovat na více projektech současně, měli byste znát wish-platform.com.

Zjistěte, kolik si vyděláte

TIP: Zajímá vás, kolik si vyděláte a v inzerátech není plat uvedený? Průměrnou mzdu na jednotlivých pozicích si můžete ověřit na srovnávačích platů: platy.cz, mujplat.czrovnaodmena.cz.

Produktová manažerka ve společnosti LMC a digitální tvůrce. Pomáhám lidem růst na trhu práce v digitální době. Ráda se s vámi podělím o osvědčené postupy a inspirativní příběhy. Srozumitelně představím legislativní změny i nejnovější trendy na trhu práce. Spojte se se mnou na LinkedIn a zůstaňme v kontaktu.