Ukázky motivačních dopisů

V minulém článku jsme se věnovali motivačním dopisům a jak jsem slíbila, v dnešním článku najdete i ukázky. Konkrétně se jedná o motivační dopisy našich tří nových úžasných kolegyň, které budou obohacovat tento blog svými postřehy z praxe.

Všechny tři autorky nás zaujaly od prvního okamžiku a v každém kole výběrového řízení vždy potvrdily, že rozhodně mají co nabídnout.

Jak vypadají motivační dopisy, které náboráře zaujmou?

7 tipů, jak psát průvodní dopis

Editujete text už po milionté, nebo ani nevíte, jak začít? Klid, tento problém mají i profesionální „pisatelé“.

V první řadě začněme tím, že pokud jste googlili „univerzální motivační dopis vzor 2020“, zahoďte to. Náboráři jsou zahlceni obrovským množstvím informací, které musí zpracovat. Vynechejte tedy prázdné fráze a zkuste se odlišit.

Jednoduše nějak začněte, je důležité se trošku rozepsat. Netrapte se upravováním každé věty k dokonalosti. Zkrátka začněte psát, vytvořte obsah a až následně řešte chyby, překlepy a stylistiku.

  1. Použijte zajímavou šablonu, ideálně ve stejném designu jako je váš životopis.
  2. Oslovte náboráře jménem.
  3. Nebojte se osobitého představení i rozloučení.
  4. Sestavte si osnovu a definujte strukturu. Dejme tomu čtyři krátké odstavce (představení, můj možný přínos pro danou pozici, vyjádření zájmu a závěr).
  5. Vyberte si pár požadavků z inzerátu a ty okomentujte.
  6. Neopakujte informace z životopisu.
  7. Snažte se popsat, jak byste mohli vaše zkušenosti a schopnosti na dané pozici využít.
  8. Dejte to někomu přečíst.

Napište firmě, co jim můžete přinést a dokažte, že jste ten, koho hledají.

Vzory motivačních dopisů pro inspiraci


Originální motivační dopis Lucie

Dobrý den Markéto,

zaujala mě vaše nabídka na pozici Psaní článků pro firemní blog – 100% home office. 

Proč? No, jednoduše proto, že: 

1) Mám doma již skoro tříletou dceru, příbuzní bydlí daleko za humny, muž stále v práci a soukromá školka je jen v pondělí a ve čtvrtek dopoledne. Ráda bych se zapojila zpět do pracovního procesu, ale bohužel mohu využít z výše uvedených důvodů jen čistý home office.  

2) Míra mého volného času se začíná pomalu navyšovat, a tak je čas začít přemýšlet i nad svou seberealizací.

3) Soukromá školka je soukromá a nějakou tu korunu to zkrátka stojí.

4) Hledám něco zajímavého, flexibilního, ne úplně vzdáleného mé původní profesi v personalistice.

A proč si myslím, že si mohu dovolit vás kontaktovat? 

1) Mám dvě VŠ, obě humanitní obory. Oba obory byly o studiu literatury a následném neustálém sepisování různých prací. S Bc. prací jsem se zúčastnila celostátní soutěže studentských prací a skončila čtvrtá (ona i ta brambora byla potěšující). 

2) Profesně jsem personalista – dělám nábory. Takže opět – mluvit, psát, mluvit, psát. Dostat z některých kandidátů kloudná vyjádření vyžaduje někdy značný verbální um.

3) Jsem doma, a jelikož v noci dítě někdy i spí, je čas, vrátit se k mému koníčku – ke čtení.

Aktuálně stíhám okolo deseti knih měsíčně. Různé žánry, různá témata, slovník tedy nadále udržuji v maximální míře pohotovosti. Na další proč a jak se můžete podívat v přiloženém CV. 

V případě zájmu mě kontaktujte. 

Děkuji a přeji hezký den, 

Lucie Táborská


Originální motivační dopis ukázka: Kristýna

Dobrý den, paní Šťastná,

jmenuji se Kristýna a přiznám se, že jsem váš web viděla prvně až poté, co mě zaujal váš inzerát. Vaše služby mě každopádně úplně uchvátily. 

Nevím, jestli zapadám do vaší kategorie, ale přesto jsem se odhodlala vás oslovit. Já sama pracuji téměř celý profesní život ve státní sféře. Dvakrát jsem pracovala pro korporátní společnost, a proto vím, že se státní sféra od soukromé velmi liší ať už psaním životopisů, přijímacími pohovory, i samotným průběhem zaměstnání. 

Osobně již delší dobu pociťuji, že se veřejná správa scvrkla pouze do ministrů či starostů, a běžní zaměstnanci (je rozdíl mezi referentem a úředníkem) jsou opomíjeni. Přitom na těchto úřadech pracuje spousta skvělých lidí. Převážně se jedná o ženy, které se potýkají s nízkým sebevědomím. Nejčastěji ve státní správě pracují maminky s malými dětmi, či ženy 50+. 

Pokud byste měli zájem o rozšíření obsahu na blogu o státní správu, velmi ráda se s vámi o své zkušenosti podělím. Píšu ráda a snad i dobře, proto si myslím, že by naše spojení bylo přínosné pro obě strany.

Pokud jsem vás oslovila, budu se těšit na setkání.

S přáním hezkého dne, Kristýna Benešová


Originální motivační dopis vzor: Kateřina

Krásný dobrý den,

natrefila jsem na tuto nabídku a rozhodla se zkusit štěstí. Jsem studentkou mediální komunikace s odloženým termínem státnic, takže mám právě studijní volno a jelikož nejsem žádný flákač, bych moc ráda nějak produktivněji využila. Ideálně rovnou v oboru, který mě baví a zajímá. 

V předchozích letech jsem s digi marketingem a copy do styku již přišla, konkrétněji při brigádnické spolupráci s vysokou školou Ambis, kterou jsme celou od základů zabrandovali a zpropagovali. Jelikož se oběma stranám původně nárazová a občasná spolupráce zalíbila, ve spolupráci jsme pokračovali nadále a měla jsem pak na starosti tvorbu online kampaní, správu příspěvků na sociální, ale i interní sítě a interní komunikaci na studenty či zájemce o studium. 

Jelikož mě svět digitálu, reklamy a komunikace nadchl, ráda bych se tomu věnovala víc a ve větším rozsahu.

Přikládám své CV, kde se o mně dozvíte takový ten největší základ a pokud se vám zalíbím, o zbytku si můžeme popovídat. 🙂

Přeji pohodový zbytek dne

Kulová

Produktová manažerka ve společnosti LMC a digitální tvůrce. Pomáhám lidem růst na trhu práce v digitální době. Ráda se s vámi podělím o osvědčené postupy a inspirativní příběhy. Srozumitelně představím legislativní změny i nejnovější trendy na trhu práce. Spojte se se mnou na LinkedIn a zůstaňme v kontaktu.