Na konci pracovního pohovoru přijde čas na vaše dotazy a pokud personalistovi sdělíte, že vás zrovna nic nenapadá, nejspíš se dozvíte, že vybrali jiného kandidáta. Ještě horší, než neptát se vůbec, je ptát se na nevhodné otázky. Tak jsme pro vás sestavili 18 nejhorších otázek, kterými se dá pokazit každý pohovor, a přesto se s nimi personalisté každodenně setkávají.
Tak pokud bude tohle vaše první otázka, věřte mi, že moc dlouho asi ne. 🙂 Stojíte přece o dané místo, tak tomu přizpůsobte svůj kalendář. Na pohovor si vynahraďte ideálně 1,5 hodiny. A hlavně žádné kontrolování hodinek!
Výběrové řízení je nejčastěji minimálně dvoukolové. V prvním kole jde o to, aby se obě strany představily a vzájemně poznaly. Opravdu si myslíte, že vám taková otázka pomůže získat novou práci? Nebo má dokonce personalistu přesvědčit o vašich předpokladech? S takovými dotazy vyčkejte na poslední kolo výběrového řízení, tam bude dostatek času pro vyjednání konkrétních podmínek spolupráce.
Nikdy se neptejte na věci, které jsou dohledatelné na internetu!
No, můžete hádat… Pozor, pozor, aby vám nezůstaly jenom ty brigády. 🙂
Pokud máte na konci pohovoru dobrý pocit, pravděpodobně jste si vedli dobře. Tak si to nepokazte hloupou otázkou. Personalisté nehledají kandidáty, kterým chybí sebevědomí a kteří o sobě pochybují.
Takovým otázkám se na pohovoru opravdu prosím vyhněte. Snažte se ukázat to nejlepší ze sebe a ptejte se na otázky, kterými personalisty i budoucího šéfa opravdu zaujmete a přesvědčíte je o tom, že jste ten nejlepší kandidát.
Nejste jistí, na co se na pohovoru zeptat a jak odpovídat na otázky personalistů? V našem e-booku najdete vše, co potřebujete vědět. 🙂