Kde hledat práci – 21 tipů na zajímavé portály

Hledáte po letech práci a je pro vás těžké zorientovat se na trhu práce? Rozhodli jsme se vám to trošku ulehčit a sestavili jsme pro vás krátký přehled všech portálů, o kterých byste rozhodně měli vědět.

Klasické

Na úvod pojďme začít těmi nejznámějšími, mezi které rozhodně patří: jobs.cz, prace.cz, profesia.cz, indeed.com, dobraprace.cz, flek.cz, nebo například portál airjobs.cz .

Umožňující poznat firmu

Kromě portálů s klasickou inzercí už dnes existují i portály, které nabízí možnost dozvědět se o firmě něco víc. Mezi ty patří například atmoskop.cz. Tento portál se zaměřuje na hodnocení firem očima zaměstnanců, které vám může pomoct odhalit, jak to ve firmě skutečně funguje.

Podobnému tématu se věnuje také portál winwinjob.cz, kde si můžete vybrat práci podle šéfa. Co si budeme povídat, právě kvůli šéfovi často opouští lidé své zaměstnání.

Další portály, které vám umožní poznat firemní kulturu a nahlédnout do firem jsou cocuma.czproudly.cz. Právě tyto portály určitě potěší především absolventy a specialisty, kteří touží při své práci využít cizí jazyky a pracovat pro nadnárodní korporáty.

Kontrola životopisu

Blízko domova

Pokud mezi vaše hlavní požadavky patří dojezdová vzdálenost, pak určitě nezapomeňte stáhnout aplikaci pracezarohem.cz, která vám ukáže vzdálenost firmy od vašeho domova.

Práce ve start-upech

Rádi byste zažili dynamičnost startupu nebo rychle se rozjíždějící firmy? Pak rozhodně mrkněte na portál startupjobs.cz.

Management

Pro manažery a specialisty můžeme doporučit portál executivejobs.cz a samozřejmě profesní síť linkedin.com, kde si můžete také založit svůj profil.

Kdekoliv ve světě

Pro ty, kteří touží pracovat vzdáleně, doporučujeme portál remote.com, kde najdete nabídky práce z celého světa.

Sociální sítě

Dále nezapomeňte přímo na webové stránky zaměstnavatelů a jejich kariérní sekci. A v dnešní digitální době také na sociální sítě, kde se můžete připojit do relevantních skupin a hledat práci přímo tam.

Specializované

Zajímejte se o to, co se děje ve vašem oboru a pořádně probrouzdejte internet. Každý obor má dnes své portály, aplikace a skupiny, kde můžete narazit třeba právě i na zajímavou pracovní nabídku. Naši klienti si například velmi chválí FB skupinu #holkyzmarketingu nebo portál pro asistentky sefuvsvet.cz. Pokud jste profesionál z IT, sales, engineeringu, marketingu, HR, financí nebo SSC neměl by vám uniknout deerpark.cz.

Pro obchodníky doporučujeme businessanimals.cz, který mimo nabídky volných míst nabízí také zajímavé články a obsah pro všechny nadšence obchodních prostředí.

Pamatujte ale, že špatným životopisem si můžete zavřít dvěře dřív, než se vám otevřou.

Náboráři se na váš životopis dívají úplně jinak, než si myslíte. Většina lidí si myslí, že má být životopis text/seznam, ve kterém si náboráři vše přečtou. Náboráře ale zajímá, jak pracujete a co umíte. Pokud si chcete vyzkoušet, jak váš životopis obstojí u náborářů, vyzkoušejte naše posouzení životopisu.

Držíme palce, ať vám to jde od ruky. Pokud vás napadá nějaký zajímavý portál, který jsme nezmínili, budeme moc rádi, když se o něj s námi podělíte v komentářích.

Teď už jen rozeslat životopisy!

Krásný den

Kontrola životopisu
Produktová manažerka ve společnosti LMC a digitální tvůrce. Pomáhám lidem růst na trhu práce v digitální době. Ráda se s vámi podělím o osvědčené postupy a inspirativní příběhy. Srozumitelně představím legislativní změny i nejnovější trendy na trhu práce. Spojte se se mnou na LinkedIn a zůstaňme v kontaktu.