Kdy váš životopis skončí v koši aneb kdy nerušit personalistu

V dnešním článku se zaměříme na to, kdy poslat životopis, aby doputoval až do cíle a neskončil v nepřečteném mailu nebo dokonce v koši.

Hledání nové práce může být mnohdy velmi stresující záležitost. Většina uchazečů si na hledání vyhradí nedělní večer. Je to logické. Přes týden člověk vyřizuje provoz domácnosti, chodí do práce, stará se o děti… V sobotu si všichni chceme trošku odpočinout a v neděli přichází frustrace z toho, že zítra opět začíná nový týden a my jsme se nikam neposunuli.

Kdy posílat životopis

Pokud rozesíláte životopisy výhradně v neděli večer, může to být důvod, proč stále nemůžete najít práci. V neděli večer možná máte na hledání práce největší klid, ale personalisté mají v pondělí opravdu velký shon. Přes víkend se jim nakupilo značné množství různých mailů, někteří si ještě odložili nějaké resty z pátku. Váš životopis se v tom shonu může snadno ztratit. Znáte to, v pondělí nevíme, kam dřív a v pátek už se všichni vidíme doma.

Jaká je ideální doba na rozesílání životopisu?

Samozřejmě velmi záleží na tom, v jaké firmě se o místo ucházíte. Obecně však platí, že nejideálnější doba je úterý až čtvrtek od 10:00 do 14:00. Všichni už se totiž vzpamatovali z víkendu a další je zatím v nedohlednu. 🙂

Co se týká časů: mezi 10:00 a 14:00 se vyhnete ranním meetingům a únavám, které padají na personalisty s blížícím se koncem pracovní doby.

Vždycky se ale snažte reagovat na inzerát co nejdříve, firma může nabídku kdykoliv stáhnout.

Než začnete životopis rozesílat na všechny strany, nechte si ho zkontrolovat. Pokud váš životopis není pro náboráře dostatečně srozumitelný, pozvánka k pohovoru z toho nebude, ani kdybyste trefili ten nejlepší čas.

Držíme palce a lovu zdar!

Produktová manažerka ve společnosti LMC a digitální tvůrce. Pomáhám lidem růst na trhu práce v digitální době. Ráda se s vámi podělím o osvědčené postupy a inspirativní příběhy. Srozumitelně představím legislativní změny i nejnovější trendy na trhu práce. Spojte se se mnou na LinkedIn a zůstaňme v kontaktu.