Kdy váš životopis skončí v koši aneb kdy nerušit personalistu

V dnešním článku se zaměříme na to, kdy poslat životopis, aby doputoval až do cíle a neskončil v nepřečteném mailu nebo dokonce v koši.

Hledání nové práce může být mnohdy velmi stresující záležitost. Většina uchazečů si na hledání vyhradí nedělní večer. Je to logické. Přes týden člověk vyřizuje provoz domácnosti, chodí do práce, stará se o děti… V sobotu si všichni chceme trošku odpočinout a v neděli přichází frustrace z toho, že zítra opět začíná nový týden a my jsme se nikam neposunuli.

Kdy posílat životopis

Pokud rozesíláte životopisy výhradně v neděli večer, může to být důvod, proč stále nemůžete najít práci. V neděli večer možná máte na hledání práce největší klid, ale personalisté mají v pondělí opravdu velký shon. Přes víkend se jim nakupilo značné množství různých mailů, někteří si ještě odložili nějaké resty z pátku. Váš životopis se v tom shonu může snadno ztratit. Znáte to, v pondělí nevíme, kam dřív a v pátek už se všichni vidíme doma.

Jaká je ideální doba na rozesílání životopisu?

Samozřejmě velmi záleží na tom, v jaké firmě se o místo ucházíte. Obecně však platí, že nejideálnější doba je úterý až čtvrtek od 10:00 do 14:00. Všichni už se totiž vzpamatovali z víkendu a další je zatím v nedohlednu. 🙂

Co se týká časů: mezi 10:00 a 14:00 se vyhnete ranním meetingům a únavám, které padají na personalisty s blížícím se koncem pracovní doby.

Vždycky se ale snažte reagovat na inzerát co nejdříve, firma může nabídku kdykoliv stáhnout.

Než začnete životopis rozesílat na všechny strany, nechte si ho zkontrolovat. Pokud váš životopis není pro náboráře dostatečně srozumitelný, pozvánka k pohovoru z toho nebude, ani kdybyste trefili ten nejlepší čas.

Držíme palce a lovu zdar!

Roky připravuji naše klienty na přijímací pohovory a právě díky tomu se s vámi můžu podělit o své zkušenosti a naučit vás, jak se k pohovoru dostat, jak uspět a vyjednat si požadované podmínky spolupráce. Každý rok se se mnou můžete potkat na veletrhu práce Profesia days, kde pravidelně přednáším. Spojte se se mnou na LinkedIn a zůstaňme v kontaktu. :)