Kdy váš životopis skončí v koši aneb kdy nerušit personalistu

V dnešním článku se zaměříme na to, kdy je ten nejlepší čas poslat životopis, aby doputoval až do cíle a neskončil v nepřečteném mailu, nebo dokonce v koši.

Hledání nové práce může být mnohdy velmi stresující záležitost. Většina uchazečů si na hledání vynahradí nedělní večer. Je to logické, přes týden člověk vyřizuje provoz domácnosti, chodí do práce, stará se o děti atd. V sobotu si všichni chceme trošku odpočinout a v neděli přichází deprese z toho, že zítra opět začíná nový týden a my jsme se nikam neposunuli.

To je právě zásadní chyba!

Pokud rozesíláte životopisy výhradně v neděli večer, může to být důvod, proč stále nemůžete najít práci. V neděli večer možná máte na hledání práce největší klid, ale personalisté mají v pondělí opravdu velký shon. Přes víkend se jim nakupilo značné množství různých mailů, někteří si ještě odložili nějaké resty z pátku. A váš životopis se v tom shonu může snadno ztratit.

Znáte to, v pondělí neví, kam dřív a v pátek už se všichni vidí doma.


A jaká je tedy ideální doba?

Samozřejmě velmi záleží na tom, v jaké firmě se o místo ucházíte. Obecně však platí, že nejideálnější doba je úterý až čtvrtek od 10:00 do 14:00. Všichni už se totiž vzpamatovali z víkendu a další je zatím v nedohlednu. 🙂 Co se týká časů: mezi 10:00 a 14:00 se vyhnete ranním meetingům a únavám, které padají na personalisty s blížícím se koncem pracovní doby.

Pamatujte, že odesláním životopisu to nemusí končit, klidně do firmy zavolejte, zvlášť u menších firem si tím můžete značně vylepšit skóre.

Nemusíte si připravovat nic světoborného, stačí říct, že jste právě odeslali životopis a chcete se ujistit, že je vše v pořádku, nebo zda ještě něco můžete doplnit. Pokud se vám podaří udělat dobrý dojem, rovnou si můžete odnést pozvánku k osobnímu pohovoru a to se vyplatí.

Držíme palce a lovu zdar

Petra Matušincová
Konzultantka profesního rozvoje a zakladatelka společnosti Mám pohovor s.r.o. Práce není "jenom" práce. Může vám to změnit život. K lepšímu... k horšímu... volba je jen na vás.
Komentáře